wtorek, 23 lipca
Shadow

Przewodnik po nieruchomościach w Torrevieja

Rynek hiszpańskich nieruchomości stale się rozwija i cieszy coraz większym zainteresowaniem. Klimatyczny i słoneczny kraj przyciąga nie tylko turystów, ale również osoby szukające spokojnego miejsca do zamieszkania. Piękne, złociste plaże z dostępem do krystalicznego morza, rozległe tereny zielone, niesamowite krajobrazy, intrygująca kultura hiszpańska – wszystko to sprawia, że domy i mieszkania w tym kraju są niezwykle pożądane na rynku nieruchomości.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii cieszy się coraz większą popularnością. Ciepły klimat i piękne plaże z dostępem do morza kuszą coraz więcej osób, które spoglądają z zainteresowaniem na domy i mieszkania w tym słonecznym kraju. Nieruchomości w Torrevieja są niezwykle różnorodne – ale z pewnością każdy znajdzie coś zgodnego ze swoim gustem i potrzebami. Każda z nieruchomości może charakteryzować się czymś innym albo posiadać inne udogodnienia, dlatego warto obejrzeć kilka rodzajów nieruchomości, jakie można spotkać w Torrevieja. Na pewno ułatwi to decyzje w wyborze wymarzonego domu lub mieszkania w Hiszpanii.

Bungalow dolny i górny

W Torrevieja bungalowy to jedne z popularniejszych typów nieruchomości. Charakteryzujące niską zabudową oraz przestronnymi, otwartymi przestrzeniami mają wielu zwolenników. Bungalowy dzielą się przeważnie na dwa piętra. Dlatego w ogłoszeniach w miejscowości Torrevieja często możemy spotkać dwa jego typy, czyli bungalow dolny i bungalow górny. Bungalowy bardzo często połączone są z zamkniętymi osiedlami. Na takich osiedlach przeważnie znajdują się baseny, place zabaw czy nawet ogrody. Różnorodność ofert pozwala dopasować bungalow do swoich potrzeb, zarówno pod względem ceny, jak i charakteru nieruchomości. Dużym zainteresowaniem cieszą się bungalowy w stylu hiszpańskim z prywatnymi tarasami.

 

Przestronne apartamenty

Apartamenty to kolejny typ nieruchomości w Hiszpanii, który cieszy się wielkim zainteresowaniem. Bliskość centrum oraz łatwy dostęp do morza podnoszą atrakcyjność apartamentów, a różnorodność stylów architektonicznych sprawia, że wybór jest niezwykle bogaty. Apartamenty mogą być typowo hiszpańskimi budowlami, ale i posiadać nowoczesny styl. Mieszkania w apartamentach w Torrevieja mogą znajdować się również na osiedlach zamkniętych, które mogą mieć dostęp zarówno do basenu, jak i terenów zielonych. Wszystko w zależności od umiejscowienia budynku – wiele apartamentów jest położonych ściśle przy plażach, co jest fantastycznym wyborem dla ludzi ceniących bliskość morza. Niektóre apartamenty znajdujące się na parterze mogą mieć dostęp do prywatnego ogródka. Natomiast jeśli mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze, może posiadać taras na dachu.

 

Ekskluzywny penthouse

Penthouse to najbardziej ekskluzywny rodzaj nieruchomości w prowincji Alicante. Wielu osobom kojarzy się z prestiżem i dużym komfortem – nie bez powodu! Penthousy w Torrevieja są umiejscowione na najwyższym piętrze budynków i charakteryzują się dzięki temu większą prywatnością. Zazwyczaj ich metraż jest również dużo większy niż przeciętnego mieszkania, dlatego penthouse kojarzą się z przestronnymi komfortowymi przestrzeniami. Penthouse ma często dostęp do dużego prywatnego tarasu lub balkonu. Niektóre posiadają dodatkowe udogodnienia w postaci basenów lub jacuzzi. Mogą posiadać również prywatne siłownie lub sauny. Możliwości aranżacyjne sprawiają, że penthouse pozwala na stworzenie unikalnego wnętrza.

 

Hiszpańska willa

Luksus to najlepsze określenie hiszpańskich willi. Przestronne i eleganckie nieruchomości to synonim prywatności i komfortu. Większość willi posiada duży metraż, a standardem w nich są baseny i dobrze zagospodarowane ogrody. Wille bardzo często zlokalizowane są w najbardziej pożądanych dzielnicach miasta Torrevieja – a krajobraz wokół nierzadko obejmuje morze, góry czy inne atrakcyjne tereny. 

 

Domy i mieszkania na sprzedaż w Torrevieja

Nieruchomości w Torrevieja charakteryzują się dużo niższą ceną niż te w większych miastach, dlatego jest często wybieranym kierunkiem. Cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród inwestorów czy turystów, ale również wśród osób, które poszukują klimatycznego miejsca do zamieszkania na stałe. Bliskość plaż, piękny krajobraz i kultura hiszpańska zachęca do pozostania w Torrevieja na dłużej. Oferta domów na sprzedaż w Torrevieja jest niezwykle różnorodna, dlatego można dostosować zakup nieruchomości nie tylko do swojego budżetu, ale również rodzaju budynku, który najbardziej odpowiada potrzebom. Warto zwracać uwagę na lokalizację domu lub mieszkania, gdyż niektóre mogą być położone w fantastycznych osiedlach zamkniętych oferujących dostęp do basenów czy ogrodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + pięć =