wtorek, 30 kwietnia
Shadow

Klimatyzacja a stan zdrowia osób, które często chorują

Wokół wpływu klimatyzacji na zdrowie ludzi krąży wiele mitów. Jednym z nich jest przekonanie, że osoby często chorujące powinny unikać korzystania z klimatyzowanego powietrza jak ognia. Jednakże ten pogląd jest pozbawiony racjonalnego uzasadnienia. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego nie należy się z nim zgadzać.

Klimatyzacja – korzystna opcja dla alergików i osób często chorujących

Poprawnie zainstalowany i właściwie użytkowany klimatyzator utrzymuje odpowiednią wilgotność powietrza i oczyszcza je z potencjalnie szkodliwych zanieczyszczeń. Dlatego korzystanie z klimatyzacji nie zagraża zdrowiu, a wręcz przyczynia się do jego poprawy.

Używanie klimatyzacji nie wpływa na częstotliwość zachorowań osób. Aktualnie oferowane klimatyzatory są poddawane rygorystycznym testom, co pozwala na bezpieczne ich stosowanie zarówno przez osoby zdrowe, jak i te borykające się z alergiami czy inne dolegliwości.

Należy także pamiętać, że powietrze wydmuchiwane przez klimatyzator jest znacznie lepszej jakości niż to, które znajduje się w nieklimatyzowanych pomieszczeniach. Filtry w klimatyzatorach eliminują kurz, pył, pleśnie, grzyby, dym tytoniowy i inne szkodliwe zanieczyszczenia.

Mit dotyczący negatywnego wpływu klimatyzacji na zdrowie – skąd się wziął?

Zagorzali przeciwnicy klimatyzacji od lat przypisują jej różne negatywne skutki. Jednym z nich jest domniemane zwiększenie zachorowalności i częstsze występowanie przeziębień u użytkowników klimatyzacji. Jednakże wpływ klimatyzacji na nasze zdrowie zależy głównie od naszych decyzji.

Przeziębienia i inne negatywne skutki korzystania z klimatyzacji mogą wynikać z błędów montażowych lub nieprawidłowego użytkowania urządzenia.

Należy pamiętać, że klimatyzator służy do chłodzenia powietrza, a nie osób przebywających w pomieszczeniu. Dlatego ustawienie nawiewu w miejscach, gdzie przebywają ludzie, oraz nadmierne obniżanie temperatury może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Często to użytkownicy sami narażają się na kłopoty zdrowotne. Choć w upalne dni pragnienie chłodu jest naturalne, nadmierne schładzanie pomieszczeń może negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =