środa, 22 maja
Shadow

W jakich zabiegach wykorzystuje się laser IPL?

Medycyna estetyczna bardzo chętnie korzysta z właściwości lasera. To nie tylko zabiegi odmładzające, ale również lecznicze, ponieważ dzięki laseroterapii można się pozbyć nadmiernego owłosienia, blizn, zmian skórnych, rumienia. Ryzyko powikłań jest niewielkie, jednak istnieją pewne przeciwwskazania i zalecenia dla pacjentów.

Jak działa laser IPL?

System IPL tym różni się od standardowego lasera, że zamiast wytwarzać skupioną wiązkę światła, emituje szerokie spektrum fal świetlnych o różnej długości. W ten sposób światło dociera zarówno do płytszych, jak i głębszych warstw skóry, dzięki czemu podczas jednej sesji laser działa wielokierunkowo i może pomóc na kilka problemów.

Laser działa bardzo precyzyjnie i nie uszkadza sąsiednich tkanek, ale i tak ważne jest ustawienie właściwej dawki promieniowania, dlatego zabiegi laserowe mogą być przeprowadzane wyłącznie przez odpowiednio wyszkolony personel. Podczas sesji wszystkie osoby przebywające w gabinecie zabiegowym powinny mieć założone okulary ochronne.

W zależności od celu kuracji, poprawę widać po kilku, kilkunastu dniach. Najczęstsze dolegliwości pozabiegowe to zaczerwienienie, łuszczenie, obrzęk skóry. Nieprzyjemne objawy zwykle szybko ustępują, nie należy jednak podrażniać skóry intensywnymi zabiegami kosmetycznymi, goleniem czy opalaniem. Zabiegi z użyciem lasera, wykonywane m.in. w Gabinecie Kosmetyki Lekarskiej Bella, zazwyczaj trzeba powtórzyć 5-8 razy, w odpowiednio długich odstępach.

 

Na co pomaga laser?

Laser IPL jest polecany m.in. do depilacji. Można używać go także na większych partiach ciała jak plecy czy nogi, ale nie bardzo sprawdza się on przy włosach jasnych, które mają mało pigmentu – trwałe niszczenie cebulek włosowych odbywa się poprzez „podgrzewanie” melaniny, dlatego najbardziej spektakularne efekty widać u osób z ciemnym owłosieniem.

Fotoodmładzanie to kolejny zabieg z użyciem lasera. Światło pobudza skórę do produkcji nowych, mocniejszych włókien kolagenowych i szybszej regeneracji, poprawia się także koloryt cery, znikają podkrążone oczy, twarz nabiera świeżości. Krótsze fale są przeznaczone do leczenia trądziku pospolitego oraz trądziku różowatego, a podczas zabiegu można jeszcze usunąć blizny potrądzikowe. Na laser warto się też zdecydować w przypadku rozszerzonych i popękanych naczynek – laser obkurcza je i zamyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 6 =