czwartek, 18 lipca
Shadow

Czym charakteryzuje się technologia Airforce?

Zachowanie odpowiedniej higieny snu wiąże się z kilkoma rzeczami, które należy regularnie wykonywać na swoim materacu. Jest to między innym odkurzanie go, przewracanie na drugą stronę czy wietrzenie. Takie zabiegi pozwalają dłużej zachować świetną jakość powierzchni, na której odpoczywamy kilka godzin w ciągu całej doby. Istnieją nawet specjalne technologie w materacach, które mają ułatwiać nam dbanie o materac. Czym jest technologia Airforce? Tego dowiesz się w poniższym artykule, dlatego zapraszamy do zapoznania się z nim!

Czym jest technologia Airforce?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, bardzo ważne jest wietrzenie materaca, które zapobiega gromadzeniu się niepotrzebnej wilgoci w środku modelu. Jedną z najnowszych i innowacyjnych technologii, której zadaniem jest najlepsza wentylacja materaca, jest technologia Airforce. Na czym ona polega? Airforce to specjalne nacinanie pianki, w tak zwaną kratkę wentylacyjną. Takie nacięcia powstają zarówno w pionie, jak i w poziomie powierzchni, na której później śpimy. Dzięki temu powietrze, które jest obecne w materacu, ma doskonały i maksymalny obieg. Szerzej oznacza to, że ciepło oraz wilgoć, które wytwarzane są przez nasze ciała w trakcie snu i odpoczynku, kierowane są do otwartych komór. W tym momencie wystraszą zwykłe ruchy ciała człowieka podczas snu, aby spowodować wypychanie ciepłego i wilgotnego powietrza oraz nabieranie w to miejsce świeżego powietrza.

Poznaj materace z najlepszą wentylacją!

Rodzajów materacy jest naprawdę wiele, a niektóre z nich wyróżniają się lepszą wentylacją od innych modeli. Które wypełnienia charakteryzują się najlepszym przepływem powietrza?

  • Materace piankowe – charakteryzują się dużą elastycznością i sprężystością, a dodatkowo doskonałą przepuszczalnością powietrza. Materace piankowe bardzo dobrze dopasowują się do ciała i podtrzymują kręgosłup w jednej pozycji przez całą noc. Wykazują także właściwości antyalergiczne.
  • Materace hybrydowe – są one doskonałym połączeniem różnych pianek oraz sprężyn, co sprawia, że są dość uniwersalnym wyborem, który pasuje dużej ilości osób. Cechują się oczywiście wspaniałą wentylacją, a dodatkowo są antyalergiczne, więc bezpiecznie dla alergików.
  • Materace naturalne – ten rodzaj materacy charakteryzuje się wypełnieniem z naturalnych materiałów lub takich, które zostały pozyskane w sposób zrównoważony. Dodatkowo ich pianki zostały nasączone naturalnymi olejkami, które mają zastąpić sztuczne związki chemiczne. Mają one doskonałą wentylację oraz są świetnym wyborem dla alergików.

Teraz już z całą pewnością wiesz, na czym polega technologia Airforce oraz jakie materace mają najlepszą wentylację. Jeśli właśnie na tym Ci zależy, to koniecznie wybierz materac piankowy, hybrydowy lub naturalny i ciesz się z jego użytkowania!

Artykuł powstał we współpracy z SleepMed.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − dziewięć =